Справжнє обличчя Політичної партії «Опозиційний блок»

Прізвища депутатів місцевих рад, які підтримали те чи інше рішення, відтепер будуть публікуватися.

Верховна Рада на вечірньому засіданні в 26.11.15 зобов'язала місцеві ради проводити поіменні голосування і публікувати їх результати на своєму веб-сайті.

Однак, фракція Політичної партії "Опозиційний блок" не дала жодного голосу "ЗА". Мабуть, стан "мутної водички" зручний для їх представників в місцевих радах?

Відповідний законопроект №2016а підтримали за основу та в цілому 236 депутатів.

У пояснювальній записці до проекту наголошується, що переважна більшість голосувань у місцевих радах, на відміну від Верховної Ради, не були поіменними. У протоколах сесій в такому випадку відображається тільки число депутатів, які голосували за, проти або утрималися. Дані про те, як голосував кожен депутат за кожне рішення в більшості місцевих рад не відбиваються ні в протоколах, ні на сайтах, ні в друкованих виданнях. Як правило, ці дані неможливо отримати навіть за інформаційними запитами, оскільки вони не фіксуються і не зберігаються.

Такий стан справ перетворює відкриті голосування в фікцію, не дає виборцям контролювати дії свого депутата, в тому числі під час голосувань за резонансні майнові, земельні, фінансові питання.

За новим законом всі нетаємні голосування повинні бути поіменними. Прізвища голосували будуть публікуватися на веб-сайтах рад та включатися в протоколи сесій.

 

Громада Фонтанки © 2014