НАША ПІСНЯ, НАША МОВА ПОВІК НЕ  ЗАГИНЕ…

НАША ПІСНЯ, НАША МОВА ПОВІК НЕ  ЗАГИНЕ…

 

Проведення районного семінару вчителів української мови в Фонтанському НВК  співпало зі святкуванням Дня української мови та писемності, тому школа була святково прикрашена, а вчителі та школярі прийшли у вишиванках. Незважаючи на хмарний день, панував гарний настрій, який передався гостям, тому захід пройшов в атмосфері піднесеності, натхнення, та на високому професійному рівні.

Відкрила  семінар   методист  РМК Черніговець Л. В. словами вітання зі святом, з побажаннями натхнення, злагоди та миру.

Директор НВК Іванюк І.О. щиро привітала гостей семінару і надала слово Насіковській Г.С., яка почала урок української мови.

Прозвучав Гімн України, після цього на екрані з’явився уривок вірша Григорія Сковороди «De Libertate»:

Що є свобода? Добро  в ній яке?

                                Кажуть неначе воно золоте?

          Ні ж бо, не злотне:зрівнявши все злото,

Проти свободи воно лиш болото.

Відбулось обговорення терміну «свобода», в який школярі вкладають  розуміння волі,  незалежності, гідності не тільки  окремої людини, а й народів та держав. Саме за свободу та гідність особистості і України стояли на Майдані люди різних національностей, релігій, різних професій та статків, про це розповідає книжка Андрія Кокотюхи «Вогняна зима», яку до уроку прочитали учні.

Усний твір-роздум проходив у щирій  творчій атмосфері, підсумком уроку був висновок про те, що свобода – необхідна умова для життя та розвитку, що свободу не купити, її треба здобути.

В кінці уроку хвилиною мовчання було вшановано пам’ять героїв, загиблих за свободу України в АТО та під час Революції Гідності.

На другому уроці, темою якого була література рідного краю,   одеська поетеса Надія Мовчан-Карпусь  читала свою інтимну лірику:

Солов’їна пісня в калинових шатах.

На густій травиці перлами роса.

В місячному сяйві-місячна соната,

Мов кохання наше, мов його яса.

Учні з задоволенням слухали вірші і самі їх читали захоплено, жваво обговорювалось питання – що ж таке любов, як вона впливає на вчинки людини, що вона несе – добро чи страждання?

Підсумком уроку став висновок, що любов до Батьківщини чи до іншої людини надихають на творчість, на гарні вчинки, виявляють найкращі духовні риси людини.

Усі присутні щиро побажали авторці чудових поезій Карпусь-Мовчан Надії Михайлівні багато любові і чудових рядків.

Поетеса в свою чергу дала високу оцінку урокам, проведеним її колишньою ученицею, талановитим педагогом Насіковською Ганною Семенівною.

Молода учителька Ясишена Наталя Валеріївна почала виховний захід, підготований до семінару,  словами про те, що саме цього тижня ми відзначаємо День української писемності, тому мова піде про особистість, яка своєю творчістю зробила великий внесок у розвиток української культури та духовності, — про геніальну американську співачку українського походження – Квітку Цісик.

Весною сповнене життя

Минає швидко,

Пішла з весни у небуття

Прекрасна Квітка.

Росла, цвіла в чужім краю,

Свій рід шукала,                                                                                                                                                         

Та Батьківщину все свою,

В думках плекала…

На фоні відеоряду учні читали вірші, виконували пісні та танці, присвячені Квітці Цісик.

Під кінець уроку було запалено свічки вшанування пам’яті синів та доньок України, які віддали життя за її свободу і незалежність.

В заключному слові Черніговець Лариса Василівна відзначила високий професійний рівень педагогів і талановитість наших дітей, заради майбутнього яких ми стараємось працювати плідно і з душею.

4Методист РМК Черніговець Лариса Василівна та директор школи Іванюк Ірина Олександрівна відкривають семінар.

5Учитель Насіковська Ганна Семенівна  веде урок.

6З любов’ю та хлібом-сіллю завжди зустрічають поетесу Карпусь-Мовчан Надію Михайлівну в Фонтанському НВК.

7Учитель Ясишена Наталя Валеріївна з юними артистами.

8Учасники семінару – фото напам’ять, на першому плані гість  семінару учасник АТО Голопотелюк О.О.

9Щирі оплески здобув вокальний ансамбль «Панянки з Фонтанки», який складається з молодих учителів.

 

Завідуюча бібліотекою Фонтанського НВК Баранова Н.І.

с.Фонтанка Комінтернвського району Одеської області

 

Громада Фонтанки © 2014